V roce 2016 narostl počet malware na Mac o 744%

S poměrně neuvěřitelným číslem o nárůstu malware na počítačích Apple přišel online magazín wccftech.com. Narůst 744% za rok 2016 vypadá spíše neuvěřitelně.

Čísla pochází z bezpečnostních balíčků různých firem. Ty detekovali nárůst o 460 tisíc instancí malware v roce 2016 oproti konci roku 2015, kde jich bylo celkem kolem 62 tisíc. Nutno podotknout, že se jednalo hlavně o AdWare, cílený na prohlížeče. Tedy v porovnání s PC, kde rapidně narůstá problém s ransomware, není dopad tak drsný.

Nárůst však může být předzvěstí, že se Mac dostává do hledáčku útočníků. Koncem minulého měsíce dosáhl počet uživatelů Mac metu 100 milionů. To už je číslo, které je pro různé organizované skupiny určitě zajímavé.

Uživatelé Mac mohou být daleko zranitelnější než pro srovnání uživatelé konkurenčních Windows. Mac je obecně dobře chráněn proti většině hrozeb a uživatelé se často mylně domnívají, že se jich problém malware vůbec netýká. Naproti tomu do hlav uživatelů Windows se od začátku „vtlouká“, že nemají klikat na to co neznají, nic neinstalovat, nestahovat podezřelé přílohy atd. Jsou tedy vychováváni k nedůvěřivosti ke všemu potenciální nebezpečnému.

Share Button

Tento článek byl byl přečten 1687 krát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *